Okolo Konferenčního hotelu LUNA vyrostlo na jaře 2015 jako jedno z prvních na Vysočině discgolfové hřiště, které určitě musíte vyzkoušet. Že discgolf neznáte? Discgolf je rychle se rozvíjející sport, který se velmi podobá golfu, ale nehraje se s míčkem do jamek, ale se speciálními létajícími talíři do discgolfových „košů“. Jde tedy o sport dynamický a zábavný, přitom však nepříliš fyzicky náročný a díky tomu vhodný pro široké spektrum účastníků různých teambuildingových akcí, ale i pro školní akce či rodiny (i prarodiče s vnoučaty). Vítězem se stává podobně jako u klasického golfu ten, kdo projde všechny „koše“ s nejmenším počtem hodů.

Discgolf je velice vhodný pro firemní akce, protože umožňuje aktivní formou zabavit najednou velký počet účastníků (u jednoho koše může současně hrát bez problémů pět osob, tzn. celkem cca 45 hráčů najednou na discgolfovém hřišti). Proto je discgolf i v nabídce outdoorových aktivit mnoha teambuildingových agentur. U nás si však můžete užít pohodlí pevně instalovaných košů, a to na velmi zajímavě navrženém hřišti. Devět košů je rozvrženo na pozemcích hotelu okolo rybníka s délkou košů přes 500 m. Zábavnou formou jsou zkombinované jednoduché koše na trávě s technickými koši v lese i třeba hody přes potok. U nás se dobře pobavíte.

Discgolf ve dne, discgolf v noci! Discgolf v létě, discgolf v zimě 🙂
Discgolf není nutné hrát jen při denním světle. Osvětlení discgolfových košů i disků dodá hře úplně jiný rozměr zábavy. Discgolf v noci si u nás můžete opravdu užít.
Obdobné je to i se zimou. Discgolf na sněhu má neodolatelné kouzlo.

REFERENCE

 • Matina K., přední dodavatel řešení intralogistiky: Bylo to fajn, děkujeme za zajištění, klaplo to na výbornou :). Všem se u vás moc líbilo a říkali jsme si, že tam ještě něco zorganizujeme, prostory to jsou moc pěkné. Mimochodem, disc golf je totální pecka, všichni, kdo to hráli, byli nadšeni.
 • Martin D., významná cestovní agentura: Hlásíme se opět s další poptávkou. Nezapomeňte nám do nabídky zahrnout i discgolf. Předchozí naši klienti u Vás si tuto netradiční zábavu velice pochvalovali.

Discgolfové hřiště je určeno i pro širokou veřejnost.
Vstupné na hřiště je běžně za 99 Kč a zapůjčení speciálního disku za 50 Kč.
Pozor, nyní speciální zaváděcí akce: K obědu v naší restauraci můžete získat vstup na discgolfové hřiště zdarma!

Vždy si předem ověřte na tel. 569 738 800 (734 701 201), zda je ve Vámi plánovaném termínu discgolfové hřiště k dispozici!

Pro firmy pořádáme turnaje v discgolfu – Kontaktujte nás >>>

Základní pravidla discgolfu

Nehráli jste nikdy discgolf? Je to velice jednoduché a zábavné. Zde následuje stručné shrnutí základních pravidel jen v několika bodech:

 • Cíl hry je podobný jako v klasickém golfu – projít vytyčenou trasu s co nejmenším počtem hodů diskem. Trasu tvoří 9 „jamek“, z nichž každá začíná na výhozišti, odkud hráč hází první hod. Další hod hráč provádí z místa, kde disk zůstal po předchozím hodu ležet.
 • Jamka je úspěšně ukončena hodem, po kterém disk zůstane v discgolfovém koši.
 • Hráč může disky střídat.
 • Při odhodu nesmí hráč přešlápnout přední hranu výhoziště či místa dopadlého disku; po odhodu může přešlápnout, jen pokud není blíže než 10 m ke koši. Jinak dostává varování a opakuje hod. Při opakovaném přešlapu ve stejném kole se zvyšuje jeho skóre o trestný bod.
 • Pokud disk dopadne mimo hřiště (silnice, parkoviště, rybník, potok či jiná plocha označená OB), zvyšuje
  se skóre hráče o jeden trestný bod a hráč vyhazuje z místa, kde disk hřiště opustil a vletěl do OB, nebo
  z místa původního výhoziště.
 • Poté, co hráč umístí svůj disk do discgolfového koše, zapíše do skorekarty počet hodů a přesune se na výhoziště následující jamky.

Hraje-li více hráčů ve skupině, je hra zábavnější. Jen je nutné dodržovat tato dodatečná pravidla.

 • Zapamatujte si svůj disk, ať ho dokážete odlišit od disků jiných hráčů.
 • Z výhoziště hází jako první ten, kdo na minulé jamce dohrál s nejméně hody, v případě shody určuje pořadí předchozí jamka či skorekarta. Při dalších hodech hází vždy hráč, jehož disk je nejvíce vzdálený od koše.
 • V případě turnaje vyhrává hráč, který hru ukončí s nejmenším počtem hodů. Je-li více hráčů se stejným počtem hodů, hrají společně navíc ještě další jamku, dokud jeden hráč není úspěšnější.