Víno má své zvláštní kouzlo pro většinu obyvatel ČR, ačkoliv je Česká republika zejména v zahraničí vnímaná spíše jako národ pivařů. Vydat se za vínem třeba do vinného sklípku je téměř pro všechny příjemným zpestřením, kdy je člověk vytržen z každodenní reality do jiného světa, ve kterém jde hlavně o to, jak systematickou a poctivou prací přeměnit vinnou révu v kvalitní víno. Ve víno, které když lidí ochutnají, tak si pochutnají a práci vinaře ocení.

I pro firemní akce je bývá návštěva vinného sklepa oblíbenou destinací. Ale je oříšek v rozumné dojezdové vzdálenosti najít vinný sklípek ve Středních Čechách nebo na Vysočině, zvláště když chcete návštěvu vinného sklepa spojit s ubytováním a uspořádáním větší firemní akce, pro kterou je třeba zajistit náležité konferenční prostory apod.
Proto jsme u nás v konferenčním hotelu Luna, který je umístěn v samém středu republiky na pomezí Středních Čech a Vysočiny se skvělou dostupností ze všech regionů díky dálnici D1, zareagovali na zájem našich klientů o víno. Skutečný vinný sklep v hotelu LUNA Vám nabídnout nedokážeme. Ale v případě Vašeho zájmu můžeme přizvat zkušeného sommeliera na vedení degustace vín s případným završením soutěžemi o ceny. Během cca 90 minut se účastníci dozvědí mnoho zajímavostí o víně a jeho výrobě. A podobně jako ve skutečném vinném sklepě se přenesou do toho jiného – vinného (i nevinného) světa. Účastníci také získají příležitost se zeptat na všechno, co je o víně zajímá. A zejména ochutnají devět vzorků vín s odborným komentářem, aby si lépe uvědomili základní charakteristiky vína a naučili se víno opravdu vychutnat. Běžně degustujeme kvalitní moravská vína, která prokazují své nesporné kvality i ve srovnání s předními zahraničními víny.
Kromě klasické řízené degustace, kdy všichni účastníci ochutnávají postupně stejná vína, po dohodě s organizátorem v případě velkých skupin doporučujeme spíše volnou degustaci, která je spíše nezávazným povídáním zájemců o víně se sommeliérem, přičemž účastníci si mohou ochutnávat vína podle vlastních preferencí.
Degustaci vín je po dohodě možné proložit i speciálním menu, které vhodně doplňuje jednotlivé druhy degustovaného vína. Právě tímto názorným způsobem si účastníci nejlépe uvědomí, že ke každému jídlu je nejvhodnější jiný druh vína.

Degustace může být podle nálady účastníků následně doplněna soutěžemi – samozřejmě souvisejícími s vínem. Kvalitní víno jako cena pro vítěze také nepřekvapí. Budete se skvěle bavit, jak někde ve vinném sklípku.

Přijeďte tedy do našeho vinného světa. Díky propojení se školením či teambuildingem v našich konferenčních prostorách může být velká část firemní akce s takovouto příjemnou relaxací danově uznatelným nákladem.